Search This Blog

Saturday, July 29, 2017

Türkiye’nin İlk Yerli Kuşkonmaz Konservesi
Metro Market’te

Vücut sistemlerinde detoks görevi gören,
anti-aging yani yaşlanma karşıtı özelliğiyle bilinen,folik asit kaynağı, afrodizyak kaynağı kuşkonmaz, taze ve yerli üretim Kuşkonmaz Vadisi’nin yeni ürünü olan konserve ile Metro Market’te raflarda yerini aldı.


Antik çağlardan beri insanlar tarafından bilinen ve tüketilen değerli bir besin, folik asit ve vitamin içeriği ile afrodizyak özelliğiyle sıkça adından bahsettirenkuşkonmaz, Eskişehir’deki bahçeden Kuşkonmaz Vadisi markasıyla sofralara konuk oluyor. Mart ayından Eylül sonuna kadar taze ve yerli üretim ürünlerini sunan Kuşkonmaz Vadisi, bu lezzeti tüm yıl yaşamak isteyenlere kuşkonmaz konservesiyle farklı bir seçenek daha sunuyor. Kuşkonmaz Vadisi’nin Türkiye’de ürettiği ilk yerli kuşkonmaz konservesi 235gram süzme ağırlıkta ambalajında 9,90TL’den satışa sunuluyor. Yerli ve İyi Tarım Uygulamaları Standartları’nda üretilmiş kuşkonmazlardan elde edilen Kuşkonmaz Vadisi konservesini et, tavuk, balık yanında garnitür olarak kullanabilir, makarna veya salatalarda hiç pişirmeden servis edebilir, lezzetli soğuk atıştırmalıklarda değerlendirebilirsiniz.
Kuşkonmaz Konservesinden Ekmek üstü atıştırmalık için2 dilim ekşi mayalı ekmek, 100 gr konserve ton balığı , 6 adet sürgün konserve kuşkonmaz, 3 kaşık mayonez, Yarım baş kırmızı soğan, Dereotu.
Yapılışı: Ton balığı ve mayonezi bir kapta iyice karıştırın. Ekmek dilimlerini yağsız tavada çok az kızartın. Kızarmış ekmek dilimlerinin bir yüzüne çok az zeytinyağı sürün. Ton balığı ve mayonez karışımını ikiye ayırın. Yağladığınız ekmek dilimlerinin üzerine karışımı koyun. 6 adet konserve kuşkonmazı ekmek diliminin boyuna uygun kesin ve malzemenin üzerine yerleştirin.  Kırmızı soğanı halka halka kesin, tuzla ovun. Ekmek dilimlerinin üzerini arzu ettiğiniz kadar ilave edin. Dereotu ile süsleyin.

Nomad Tarım Hakkında: 2004 yılında İstanbul'da kurulan Nomad Gıda Tarım Turizm San. Tic. Ltd. Şirketi tarafından Eskişehir'de 50 hektar alanda İyi Tarım Uygulamaları ve Globalgap standartlarında Sarıcakaya Kuşkonmaz Vadisi markasıyla kuşkonmaz üretimi yapmaktadır. Sarıcakaya Kuşkonmaz Vadisi’nin sertifikasyon denetimleri ECAS Belgelendirme Denetim LTD. ŞTİ. tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. 2017'de Globalgap'in tamamlayıcısı olarak sosyal standartların uygunluğunu teyit eden SEDEX tamamlanmıştır. Üretim, uzman ziraat mühendislerinden oluşan kadrosunun gözetiminde yapılmaktadır. Tüm ürün lotları istisnasız olarak kalıntı analizinden geçmektedir. kuskonmazvadisi.comwww.kuskonmazvadisi.com

No comments: