Search This Blog

Thursday, September 03, 2015

Keçi sütünden Tereyağı

Bu Lezzet Yüzde Yüz Keçi Sütünden

Türk yemek kültürü için vazgeçilmez bir lezzet olan tereyağı, keçi sütü lezzetiyle buluştu. Peynir ve süt çeşitleri ile tüketicinin damak zevkine hitap eden Baltalı Gıda, şimdi de yüzde yüz keçi sütü kullanılarak ürettiği doğal tereyağı ile sofralarınızda.

Her öğün sofralara lezzet katmaya devam edenBaltalı Gıda’nıniçerisinde trans yağ bulunmayan ve hiçbir kimyasal işlemden geçmeden tamamen doğal olarak üretilen %100 Baltalı Keçi Tereyağı, 200 gramlık ambalajı ile raflarda yerini aldı.

İçerdiği protein ve yağ oranı ile inek sütünden ayrılan, anne sütüne en yakın süt olarak bilinen keçi sütü ile üretilen tereyağı, herhangi alerjik reaksiyona da neden olmuyor.

A,D ve E vitamin kaynağı, aynı zamanda fosfor, potasyum ve kalsiyum minarellerince zengin olantereyağı, kahvaltı ve yemeklerde gönül rahatlığı ile tüketilebilirken, hem çocukların hem de yetişkinlerin günlük vitamin ve enerji ihtiyaçlarını karşılamaya da yardımcı oluyor.

%100 Baltalı Keçi Tereyağı, tüm zincir market veşarküterilerde tüketicilerle buluşuyor.

Baltalı hakkında: 

Baltalı Çiftliği, Ege’nin verimli topraklarının bereketli kıyılarla buluştuğu çok özel bir bölgede, İzmir Seferihisar'da yer almaktadır. Toplam 100 dönüm arazi üzerinde kurulu, etrafı zeytin ağaçları ile çevrili bu çiftlikte, işine tutkuyla bağlı uzmanlardan oluşan Baltalı ekibi, yoğun bir çalışma ile Türkiye’ye özel saf bir keçi ırkı yaratmıştır. Yüksek süt verimi olan, 365 gün sağım yapılabilen bu keçi ırkından oluşan Baltalı Çiftliği, bugün Avrupa’nın en büyük ve modern keçi çiftliklerinden biri olarak gösteriliyor.  

Baltalı’nın ürün gamında; % 100 keçi sütünden günlük pastörize keçi sütü, light günlük pastörize keçi sütü,  keçi sütü(uht), çikolatalı sütkeçi peyniri, light keçi peyniritulumpeyniri, kaşar peyniri, dil, hellim, lor, sürülebilir keçi peynirilabneharmola,  krem keçi peyniri, Baltalı Büşevde rahatlıklayapılabilen kolay yoğurt ve 100% keçi sütünden tereyağı bulunmaktadır.


No comments: