Search This Blog

Sunday, October 28, 2018

JOLLY TUR DESTEĞİ İLE BODRUM’DA MİNİK ŞEFLER FESTİVALİJolly Tur ve Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği işbirliği kapsamında “Coğrafi Ürünlerle Minik Şefler Festivali” geçtiğimiz gün Bodrum’da gerçekleşti.

 Türkiye’nin her yerinden yörelere özgü lezzetlerin yanı sıra bölgeyle özdeşleşmiş faaliyetlerinde sergilendiği festival kapsamında Türkiye’nin birçok yöresinden minik şeflerin katılımı sağlanarak, yemek şovları, müzik ve halk dansları gösterileri, coğrafi ürünler resim yarışmaları gibi etkinlikler Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen çocuklar ile buluştu.
Türk mutfağının çok önemli şeflerinin katılımı ile gerçekleşen şovlara eşlik eden minik şefler en güzel lezzetleri hazırlamak için ustaları ile birlikte hünerlerini sergilediler.
Kültürel değerlerin çocuklar ile buluşmasına vesile olmalarından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu, Türk kültürüne ait çok önemli değerleri yeni kuşaklarla buluşturuyor olmaktan Jolly Tur olarak çok mutluyuz. Coğrafi işaretli ürünlerin sürdürebilir turizm için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu farkındalığı yaratmanın, ülkemizin bu değerlerini korumanın önemine inanıyoruz. Ve gelecek nesillerin bu bilinçle büyümeleri gerektiğini düşünüyoruz. Çocukların bu festivalde hem eğlenmeleri, eğlenirken de Türk kültürünün değerleri ile tanışmaları bizi çok mutlu etti  dedi.

No comments: